Inwestowanie w Bitcoina jako forma zabezpieczenia emerytury.

Dekadę temu kryptowaluty uchodziły za spekulacyjną fanaberię porównywaną do zakładów bukmacherskich czy hazardowej gry w kasynie. Dziś jednak opinia o tym instrumencie zupełnie się odmieniła – coraz więcej osób poszukuje w kryptowalutach stabilnego depozytu gotówki z potencjałem wzrostowym. Coraz więcej osób też zastanawia się, czy Bitcoin może być dobrym zabezpieczeniem na emeryturę? Nim przedstawimy nasze stanowisko, zwróćmy uwagę na niedawno opublikowany dokument – amerykański Financial Freedom Act. Zezwala on na dodanie kryptowalut do planów oszczędności emerytalnych określonych jako 401k. To tak, jakby w Polsce możliwe było nabycie kryptowalut w ramach środków odkładanych na Pracowniczych Planach Kapitałowych.

Jaki stosunek do kryptowalut jako długoterminowego instrumentu oszczędnościowego mają przedstawiciele poszczególnych generacji? Zgodnie z raportem Capitalize, aż 8 na 10 przedstawicieli Generacji Z chciałoby oprzeć swój plan emerytalny na Bitcoinie i innych kryptowalutach. Tego samego zdania jest 60% millenialsów, 58% Generacji X i 50% baby boomerów. Co więcej, posiadacze Bitcoinów spodziewają się, że w wyniku
wzrostów kryptowalutowych mogliby się udać na emeryturę w wieku 58, a nie 65 lat.

Biorąc pod uwagę dynamicznie rozwijający się rynek kryptowalut, posiadanie Bitcoinów w portfelu jako zabezpieczenie emerytalne jest jak najbardziej trafnym posunięciem. Jeżeli nie chcemy polegać jedynie na emeryturze z ZUS-u, a zabezpieczenia w formie złota czy obligacji to za mało, warto rozważyć poszerzenie portfela emerytalnego.

#lombard #lombard24 #kantor #kantor24 #wrocław

<-Powrót do Bloga

Ruska 64

50-079 Wrocław

+48 787 27 81 81

Kołłątaja 16

50-007 Wrocław

+48 788 75 57 41